Okolica

Kopalino jest miejscowością letniskową położoną na Pobrzeżu Kaszubskim. Otoczone jest pięknymi terenami leśnymi. Droga do morza prowadzi przez las, spacerkiem pokonuje się ją w około 30 minut.

Czysta, szeroka i piaszczysta plaża z całą pewnością umożliwi Państwu doskonały wypoczynek i zregenerowanie sił na kolejny pracowity rok.


Okolica jest doskonałym miejscem dla miłośników spacerów, wycieczek rowerowych czy konnych. Malownicze, niezwykle urokliwe krajobrazy pozostaną na długo w pamięci. Każdy kto przyjeżdża do Kopalina wraca co rok.OKOLICAPokoje goscinne kopalino


Plaża 3 km (parking 50 m od plaży)

Jezioro Kopalińskie 1,5 km
Jezioro Choczewskie 10 km
Stadnina koni 300m
Sklep 200m
Restauracja 400m
Latarnia morska Stilo 15 km
Basen, kręgielnia, korty tenisowe 19 km
Rezerwat Choczewskie Cisy
Kurhany w Szklanej Hucie
Liczne zabytkowe dworki i kościoły
Park Dinozaurów Nowęcin 26 km
Sea Park Sarbsk 18 km
Łeba 30 km
Gniewino 19 km

 

 

 

 

 

 

Jezioro Kopalińskie - Jezioro o powierzchni 8,37 ha i głębokości 3m, znajduje się w odległości 1 km od centrum Kopalina oraz od morza. Jezioro otacza las, kształtem przypomina literę "L". Istnieje możliwość wędkowania oraz wypożyczenia sprzętu wodnego.


Jezioro Choczewskie - jest jeziorem przepływowym o powierzchni ponad 177 ha. Jezioro jest stosunkowo płytkie, jego głębokość maksymalna wynosi 12,9 m. Na jeziorze wybudowane są trzy częściowo zadaszone pomosty wędkarskie i jeden otwarty, a w odległości kilkuset metrów od nich znajdują się parkingi i „plaże”. Do jeziora można dojechać z 3 stron: od strony Perlina, Choczewa czy Starbienina.


Latarnia Stilo - jest to jedna z 18 latarni na polskim wybrzeżu. Położona 5 kilometrów od wsi Stilo (Osetnik), niedaleko Sasina. Stoi na najwyższej w okolicy wydmie o wysokości 45 metrów nad poziomem morza. Latarnię zbudowano w latach 1904-1906 z żeliwnych elementów. Latarnia Stilo ma nieco ponad 33 metry, szerokość wieży u podstawy wynosi 7,3 metra, a zasięg jej świateł to prawie 44 km. Obecnie latarnia administrowana jest przez Urząd Morski w Gdyni i jest udostępniana turystom do zwiedzania.


Rezerwat Choczewskie Cisy o powierzchni 9,19 ha ustanowiony w 1961 r. Położony w zachodniej części Pobrzeża Kaszubskiego w gminie Choczewo. Cis zaliczany jest do najwolniej rosnących, cienioznośnych i długowiecznych drzew iglastych. Występuje w formie niewysokich drzew i krzewów. Z roślin objętych ochroną gatunkową i rzadkich występują tu: storczyk plamisty, wrzosiec bagienny, woskownica europejska, widłak wrońca, manna gajowa oraz tojeść gajowa.


Na terenie Gminy Choczewo jest wiele miejsc przypominających o wielowiekowej i barwnej historii. Najcenniejszymi pamiątkami z przeszłości są dworki i pałace, które na przełomie XIX i XX wieku powstawały w poszczególnych folwarkach. Majątki te przejęte po II wojnie światowej przez państwo polskie, zagospodarowywane były w różny sposób, głównie pod kątem gospodarstw rolnych. Dworki i pałace w: Borkowie, Biebrowie, Ciekocinie, Gardkowicach, Gościęcinie, Jackowie, Przebendowo, Sasino, Zwartowo…


Łeba Park - pierwszy park dinozaurów na wybrzeżu, w którym na powierzchni 20 ha, w malowniczym otoczeniu można poznać około 100 prehistorycznych gadów. Na terenie Łeba Parku znajduje się również Mini ZOO, dwa duże place plac zabaw, kino 5D i wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.


Sea Park Sarbsk - Park Rekreacyjno-Edukacyjny związany tematycznie z fauną i florą mórz i oceanów, a także z kulturą i historią regionu Pomorza. Atrakcje dla zwiedzających: Fokarium, Oceanarium Prehistoryczne, Muzeum marynistyczne oraz Park makiet największych ryb i ssaków morskich – makiety największych żyjących ryb i ssaków morskich w naturalnej wielkości.


Gniewino - Kaszubskie Oko - to kompleks turystyczny, którego największą atrakcją jest wieża widokowa (44-metrowa) z której roztacza się piękny widok na jezioro Żarnowieckie, Wysoczyznę Żarnowiecką, aż po wybrzeże Bałtyku. Można stąd również dostrzec pozostałości po słynnej niedokończonej budowie elektrowni jądrowej. Cały kompleks wokół wieży położony jest na wzniesieniu, obok tzw. górnego zbiornika wodnego elektrowni szczytowo-pompowej nad Jeziorem Żarnowieckim. Dodatkowe atrakcje: ogród botaniczny ułożony w kształt ogrodu francuskiego, pole do minigolfa, ścieżka zdrowia, plac zabaw, piracki statek, gigantyczne szachy oraz 2 dinozaury.
W Gniewinie znajdują się również: kryta pływalnia, korty tenisowe oraz bowling. Ofertę rekreacyjną dopełniają obiekty GOTiS-u, z których korzystali podczas EURO 2012 mistrzowie świata i Europy w piłce nożnej – reprezentacja Hiszpanii.

 

 

UK betting sites, view full information www.gbetting.co.uk bookamkers